Facebook TLSP

Zasady rozgrywek w sezonie halowym 2021/2022

1. W związku z utrzymująca się sytuacją pandemiczną Zarząd TLSP postanowił w obecnym sezonie halowym wyjść naprzeciw zawodnikom naszej Ligi i dopuścić do rozgrywek wszystkie drużyny, które wyraziły chęć wzięcia udziału w zawodach. Dotyczy to w szczególności zespoły, które nie dokończyły rozgrywek z różnych znanym im lub Zarządowi przyczyn.

2. Ważnym punktem regulaminu jest decyzja Zarządu o przyłączeniu do rozgrywek „Open” drużyn złożonych wyłącznie z zawodników liczących 35 lat i więcej (czyli dotychczasowych „Oldbojów”). Wprowadza się zasadę, że zawodnik mający 35 lat i więcej może grać jednocześnie w dwóch Ligach z tym, że w Lidze II drużyna musi składać się wyłącznie z zawodników liczących 35 lat i więcej. Nie może natomiast taki zawodnik wystąpić w dwóch zespołach tej samej Ligi.

3. W Lidze II mecze będą odbywały się w czwartki w godzinach 18:30 do 20:30 na hali przy Liceum Ogólnokształcącym nr 4 (Warszawska), w piątki na hali przy Zespole Szkół nr 31 (Dziewulskiego) oraz w soboty od 15:00 do 18:00 na hali przy Zespole Szkół nr 31 (Dziewulskiego).

4. W obecnym sezonie Ekstraklasa liczy 12 zespołów rozgrywając jedną rundę na zasadzie „każdy z każdym”. Punkty zostają zachowane, następnie pierwsza szóstka rozgrywa mecze między sobą bez rewanżu. Suma wszystkich punktów wyłoni mistrza TLSP. W przypadku zdobycia takiej samej ilości punktów przez dwa zespoły lub więcej liczy się bezpośredni pojedynek pomiędzy zainteresowanymi drużynami, a następnie różnica bramek. Zespoły, które zajmą miejsca od 7 do 12 zagrają mecze każdy z każdym bez rewanżu o utrzymanie w lidze. Analogicznie pozostałe Ligi grają na tych samych zasadach co Ekstraklasa. Z Ligi spadają dwa zespoły, z niższej Ligi dwa awansują. Nie rozgrywamy baraży.

5. Sezon halowy uważa się za rozegrany i zakończony po rozegraniu minimum 11 kolejek. Jednakże gdyby doszło do zawieszenia Ligi z powodu zamknięcia hal rozgrywki wznawiamy najszybciej jak to będzie możliwe. W przypadku, gdy nie dogramy 11 kolejek, wtedy rozgrywki zostają anulowane, a rozliczenie „wpisowego” przez zespoły będzie w części zwrócone (pomniejszone o koszty poniesione za pracę sędziów, księgowość, Zarząd oraz koszta wynajmu hali).

6. Drużyny wchodzą na halę dopiero po opuszczeniu wszystkich zawodników grających przed nimi i przychodzą bez osób towarzyszących.

7. Ze względów sanitarnych i obostrzeń epidemiologicznych do odwołania nie będzie można korzystać z pryszniców w szkołach.

8. Z powodu pandemii nie będzie ceremonii powitania między zawodnikami oraz sędzią zawodów. Przekazujemy sędziemu drukowane protokoły i zaczynamy jak najszybciej mecz.

9. Sędzia ma obowiązek rozpocząć zawody o pełnej godzinie. Po rozegranym meczu należy natychmiast zabrać wszystkie swoje rzeczy, a przede wszystkim butelki po napojach i jak najszybciej udać się poza obiekt. Tylko nasza samodyscyplina pozwoli na sprawne przeprowadzenie zawodów.

Sponsorzy Wspierający
Partnerzy
Atrakcje dzieci Torun